Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 6972397



*

nr 697 2397


Salvador Dalí

(1904-1989), Spanien


Färglitografi, Salvador Dalí (1904-1989), 'Solomon', 24/250, 40x24


Salvador Dalí, spansk målare född 1904, död 1989.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 maj 2011
kl 17:00:58


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/5 18:04:18 1      1.300 kr
12/5 19:22:25 2      800 kr
12/5 19:23:03 2      900 kr
12/5 19:23:33 2      1.000 kr
12/5 19:24:16 2      1.300 kr
12/5 19:24:49 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Salvador Dalí

Salvador Dalí, spansk målare född 1904, död 1989.

Läs mer om Salvador Dalí
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: dali dalí europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad salvador dali salvador dalí spanien spansk spanska sydeuropa
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr